Winning Poker Hands

March 21, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Winning Poker Hands

од Адел Awwad

Дали ви се допаѓа да играм покер? Ако е така, имаш нешто заедничко со милиони други Американци, кои се фатени “покер треска.” Благодарение во голем дел на експлозивни популарноста на ваквите големи пари на телевизија покер турнири како Светската серија на покер и Светот отворен покер, играта на покер е брзо да стане врвен спорт. Texas Hold’em е најпопуларниот играл покер варијација, но ангажирање милиони уживаат во игрите на Омаха, Пет-card draw, Pai Gow, или други популарни варијации играше на илјадници онлајн казина.

Се разбира, сите овие ентузијасти покер знам за моќта на понудената рака покер. Ако сте нов на покер, може да се запознаат со она што ја прави една победа покер рака. Постојат некои разлики во покер, што се разликуваат победа рацете од нормата, а за поголем дел од тие се исти. Откако ќе дознаат за пласман на покер рацете, можеш да си играш со повеќе доверба кога не треба да се однесуваат на “измамник лист” за да дознаете ако немаш профит од понудената рака!

Она што ја прави една победа покер рака? Во повеќето игра опции, вклучувајќи Texas Hold’em, највисоките можни рака е посакувана Royal Flush. Оваа страна се состои од пет картички во секвенцијален ред од 10 до Аце, сите во иста боја (на пример, десет, Џек, кралица, крал, и Аце на дијаманти). Долу Кралската е Straight Flush Flush, кои се сите пет секвенцијални картички од иста боја (како 3-4-5-6-7 на клубови). Следна цел е Четири на еден вид (четири исти карти вредност, по еден во секоја костум); тогаш Комплетна куќа (три иста вредност плус еден пар картички, како на пример три 8 и две Кралици); проследена со Straight ( пет картички во секвенцијален ред на секој костум). Ова се петте победи покер раце.

Постојат пет други покер раце во повеќето можни опции. Во опаѓачки редослед, тие се Flush (пет картони на истиот костум во било која цел); Три од еден вид (три иста вредност картички плус два не-појавување на карти); Две Pair (на пример, два и два 4 Приклучоци) ; еден пар (секое појавување на две картички), и High Card (а не за појавување на рака со карти). Во повеќето казино игра, Високиот картичка рака не добивате никакви добивки, но во ретки случаи, кога High Card рака сите останати се удира во рацете на турнирот, тоа секако е важен. Да се запознаат со освојувањето покер раце го прави за забава игра на покер. Еве надевајќи се дека ќе се решат Кралската Flush!

  FireCasinos.com

Winning Texas Holdem стратегија

March 20, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Winning Texas Holdem стратегија

од Адел Awwad

Во секој тип на игра, стратегија, е важен дел на победа. Адаптација на разликите во секоја игра, разбирањето на значењето на став и свесен дека знаење е суштинско значење се три главни делови на Texas Holdem стратегија. Постојат многу различни приоди кон стратегијата, но ако некој играч користи овие три клучни делови, тогаш тие треба да откријат дека имаат победничка стратешки пристап.

Адаптација на разликите во играта е важен дел од стратегијата. Не секој приод работи и во секоја ситуација. А плеер утврди дека, во текот на играта, што е уште еден играч на подигање на нивната стратегија можеби ќе треба да го промени својот стил малку да го фрлаат во други плеер стат. Да се биде во состојба да донесат брзи одлуки и да биде флексибилна со играта игра е исто така дел од адаптација. Адаптација е важно во секоја игра, секој пат Texas Holdem се одигра. А играч кој не се прилагодува ќе најдете одржување на понудената стратегија е тешко.

Разбирање на значењето на став е најпогодни за играта на Texas Holdem од било која друга игра покер. Texas Holdem се базира на фактот дека на позицијата играч е има големо влијание врз кој играч игра. Став се базира на еден играч, каде што буквално се утврдува во текот на играта. Идеална позиција е да се има играч на десната страна дека залози често и високи. На левата страна играч сака некој кој не освои често. Оваа идеална позиција поставува играч до голема победа повеќе и повеќе. Таа е исто така добра позиција да биде последен играч да се делува. Ова им овозможува на играчот предност на гледање на други играчи ‘акции и способноста да се добијат основни информации за нивните раце. Функцијата, често пати може да значи разлика меѓу лоша игра и добра игра.

Најголемата предност на понудената стратегија е информации. А играч кој постојано информирани себе во текот на играта ќе имаат најдобри коефициенти на победа. А стратегија која вклучува набљудување и собирање на информации, се поставува играч за да може да се утврди со другите акции и залог, соодветно. Texas Holdem е за сите информации и како играч ја користи. А играч треба како цел да се добијат повеќе информации што е можно, а малку даваат информации на други играчи.

Стратегии се разликуваат од играч на играч и од играта на играта. Идејата зад понудената стратегија е да може да се направи тоа работа во која било игра. Ова значи да се биде во можност да го прилагоди на ситуацијата на играта, имаат добра позиција и собирање информации. А стратегија може да се менува или да се измени во текот на игра на Texas Holdem. Основна структура на понудената стратегија, сепак, е составен од три клучни делови, без оглед на неговото спроведување.

  FireCasinos.com

Вајоминг казино

March 16, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Вајоминг казино

од Адел Awwad

Состојбата на Вајоминг е познат повеќе за активностите нуди на отворено, отколку за нејзината внатрешна рекреативни активности. Од историска главниот град на Cheyenne да Гранд Teton National Park, Вајоминг правилата на отворено. Тоа е почеток на Yellowstone National Park, како и со население од 493.782 луѓе. Ова е местото каде што можете да ги фати на увид на реалното “Вест” со каубои, Ranches и фасцинантни живиот свет, нели вашиот задната врата.

Таму е забавно да се биде затворена имаше, исто така. Вајоминг казино броеви не се како што изобилува како број на казина вклучени во други држави, но она што тие го имаат за големи дела на овие надворешно-ориентирана и затворен ориентирани жители слично. Овие неколку Вајоминг казино придонеси функција на лежерен, скромна околина која е блескава доволно само за жителите на Вајоминг.

Вајоминг Даунс, лоцирана во Evanston, е на самото место да одам ако барате да се во врска од возбуда horseracing. Вајоминг Downs е лежерен и е одличен начин да се релаксирате на викенд или после долго ден на работа и обложувам на коњи, голтка пиво и забавувај се. Акцијата е возбудлива и профитот може да биде профитабилен.

789 Бинго е уште еден Вајоминг казино совршен за забавување по долго недела. Бинго е совршениот начин да спекулирам бидејќи аматери и професионалци така може да се види успех. Еден Американски староседелци казино, лоцирана во Riverton, ова Вајоминг казино, исто така, може да се пофали на возбудата на слот машини, како и играта на бинго. Слот машини се профитабилни друг начин да спекулирам за почетници како тие имаат исто како на шанса за победа врз основа на можноста како што, врз основа на вештини.

Познати во непосредна близина до 789 Бинго е уште еден од Вајоминг казина, ветрот реката казино во Riverton. Оваа скромна објект карактеристики столова, слот машини, забава и многу повеќе. Таа е во сопственост на Северна Arapaho племе, кој исто така поседува 789 Бинго. Тоа е понов објект, изграден по очигледниот успех на 789 Бинго.

Иако нема многу износ од Вајоминг казина, тоа што државата не нуди казина дека фали квалитетна услуга и најразлични игри и забавно да се биде имаше од посетителите на регионот и на оние кои ги имаат воспоставено дом во овој надворешен рај. Вајоминг казина едноставно да докаже дека, иако оваа држава, а повеќето од активностите околу него, е насочена кон надвор се, жителите и посетителите можат да дојдат внатре за некои јадри, забава, а понекогаш и како профитабилен за забава.

  FireCasinos.com

Вануату казино

April 27, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Вануату казино

од Адел Awwad

Вануату е збирка од повеќе од 83 острови лоцирани во Тихиот Океан – убава земја на сино лагуни, го одзема здивот водопади, совршен плажи, и драмски дождовни шуми – сите уживаа со вкупно население од само 222.000. Ова не звучи како што нуди многу на коцкање човекот – но, всушност, ќе бидете пријатно изненадени. Од 1980-тите, казина се легализира, и сега постојат две Вануату казина, и се наоѓа во космополитски град, Порт Вила, град кој е опишан како “најубавиот главен град во Пацификот.”

Првиот од Вануату казина и премиерот на земјата коцкање дестинација е палмите казино, кој се наоѓа во Tassiriki парк областа на Порт Вила и со седиште во Le Meridien хотелот. Оваа казино е вистински меѓународен, со својата маса правила на играта, базирани на австралиската казина. Работно време е од 11:30 за слот машини и 12:30 за игри маси, со затворање пати 02:00 на сите денови освен петок и сабота вечер, кога се затвора еден час подоцна од 3 часот. Повеќето меѓународни валути се прифаќаат, а влоговите се прифатени од малку, како и 100 Vatu (помалку од $ 1) да се колку што е 500.000 Vatu (околу 5000 $). Во казиното има 63 слот машини и девет маси за обложувалница, пет маси нудат блек џек, две маси за мини-baccarat (главната разлика со baccarat / американски baccarat е во тоа што со претходната, на услуга секогаш е банкар, наместо Застапништва наизменични меѓу играчите), и две маси каде можете да се обидете вашата среќа на рулет велосипед. На Le Meridien хотелот е на земјата најлуксузните, и ужива многу патник-пријателски функции, на пример како нејзината локација на своите приватни остров, Namele Ден Spa, три ресторани (вклучувајќи еден бар во внатрешноста на казино), со два отворени базени, најлуксузниот градини, и терен за голф.

Вториот од Вануату казина е клуб 21 limited, лоцирана во Melanesian Hotel, во регионот Shefa на градот. Таа има Шеесет и шест слот машини и нуди гејмерите избор на baccarat или блек џек. На работното време се 10:00-02:30. На Melanesian Hotel е голем луксузен хотел со 85 соби, два ресторани (Гино и Oasis Бар и скара), и спортски објекти, вклучувајќи отворен базен и тениско игралиште.

Во резимирана тогаш, овој идиличен Пацифик рај и неговата убава главниот град понудат добар избор на можности за коцкање, кога не е упатен во песочните плажи и сини лагуни.

  FireCasinos.com

Вашингтон казино

April 09, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Вашингтон казино

од Адел Awwad

Состојбата на Вашингтон нуди голем број на казина и коцкање можности. Многу Вашингтон казина, управувана од страна на локалните Индијанци племиња се сузбивањето во близина на автопатите или Вашингтон градови. Дваесет и седум Вашингтон казина функционираат на Индијанци земјиште. Сите’s казина Вашингтон понуди слот машини , рулет, блек џек, игра на зарове и видео покер. Другата маса игри, вклучувајќи baccarat, покер во разни форми, Off-песна обложување, Keno, и бинго се достапни во некои казина. На коцкарница возраст варира од казиното, со некои дозволувајќи им на коцкање на осумнаесет, а други не, додека дваесет и една година возраст. Голем број на други казина работат во Вашингтон, како и, вклучувајќи картичка соби, или т.н. мини-казина. Постојат неколку коњ патеки во Вашингтон, и обложување е достапна на сите од нив.

Дваесет и четири од Вашингтон на дваесет и седум племенски казина исто така нудиме и електронска форма на задрасквам лотарија билети. Овие гејмерски машини имаат пет долари лимит и да работат со картички купени во казино, како што се противат на готовина. Минималните исплата на овие машини е законски 75%, поставени од страна на државата. Вашингтон казина не се законски должни да дадете Исплатата на слот машини.

Вашингтон казина се движат од мали freestanding операции до големи летувалишта со хотели, ресторани, бањи, и забава. Некои од Вашингтон казина со летувалишта ќе го направи парична казна дома база за подолг посета, овозможувајќи ви да се доживее природната убавина на Вашингтон и прават ден патувања во големите урбани области за посета. Лас Вегас стил покажува и забава се достапни на некои Вашингтон казина.

коцкање законите на Вашингтон дозволи за фер износ од губење време во однос на законската коцкање во казино во Вашингтон, како и овозможувајќи за добротворни игри. Онлајн игри, сепак, е нелегална во Вашингтон и е класа C престап. Онлајн коњ обложување е дозволено во одредени околности. Бесплатно или по игра пари онлајн игри останува легални. Вашингтон казина не проговори на нови закони, иако тие јасно стои да имаат корист од нив.

Вашингтон казина може да биде забавно пренасочување или ден патувањето за Вашингтон жители, е одличен начин да има вечер на градот, или интересен крај на одмор Вашингтон. Зошто, една од неколкуте Вашингтон казино летувалишта дури и би можело да биде прекрасно во себе. коцкање законите на Вашингтон дозволи за забава, правни, коцкање во текот на државата во која било од многу фини Вашингтон казина, толку сте сигурни дека за да најдете еден ќе уживате, дали преферираш на никел слотови или високо ризична покер.

  FireCasinos.com

Венецуела казино

April 24, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Венецуела казино

од Адел Awwad

Венецуела нуди на своите посетители убави песочни плажи, дождовни шуми, широк спектар на флората и фауната, како и голем урбана култура. Покрај тоа, Венецуела казина нудат голем, правни поминување на времето во градовите. Многу од Венецуела казината се во области посетуваат од туристи, вклучувајќи ги и Маргарита Остров и главните урбани центри. Венецуела е одличен одмор дестинација, без разлика дали се бараат за релаксирачки денови на плажа, екотуризмот, или забавна вечер во казино Венецуела.

Посетителите на Венецуела може да дојде за бели песочни плажи, или можеби за посета на Ангелски водопади, највисокиот водопад во светот. плажа на Венецуела одморалиште градови остане топол и пријателски, помалку зафатен и преполно од плажите на Мексико, меѓутоа, тие се, исто така, модерно и удобно. Beachfront туристички заедници на Венецуела нудат парична казна пријавување, ноќни клубови, и некои од најдобрите казина на Венецуела за вашата забава.

Островот Маргарита е популарна база за посетителите на Венецуела. Островот нуди многу Beachfront летувалишта, бујна плажи, паркови, и некои од најдобрите казина на Венецуела. Градот Porlamar на Маргарита Островот е само краток лет од Мајами, и Маргарита Остров овозможува релативно лесно транзит во внатрешноста делови од Венецуела. Посетителите можат да организираат екскурзии на дождовни шуми, планини, или реки од Венецуела од удобноста на летувалишта и казина на Маргарита Остров. Маргарита остров нуди, како модерна урбана плажа летувалишта во градот Porlamar и традиционални постари стил крчми во Beachfront заедници на друго место на островот.

Ако уживате во коцкање, ќе најдете дека Венецуела казина понуда на сите модерни игри активности и искуства на коцкар би можеле да сакаат. Игри со карти, рулет и слотови се сите достапни. Казино коцкање е единствената правна коцкање во Венецуела, па посетителите надева на коњ тркачки или спортско обложување ќе биде надвор од среќа. Казината во Венецуела се наоѓаат во поголемите урбани области, со најголем во градот Porlamar на Маргарита Остров. Внатрешните градови, исто така, се дом на неколку казина, па ќе најдете коцкање на располагање во зависност од град вие изберете како вашиот дом основа на вашиот Венецуела одмор.

Венецуела нуди неверојатен природна убавина, највисокиот водопад во светот, и прекрасни можности за екотуризам. Таа, исто така може да се пофали убави плажи, големо Beachfront летувалишта и сместување, а жив ноќен живот, вклучувајќи ги и Венецуела казина. Ако се размислува возбудливо и забавно-пополнети одмор, од место да коцкање, Венецуела, може да биде прекрасно дестинација за вас.

  FireCasinos.com

Вест Вирџинија казино

March 31, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Вест Вирџинија казино

од Адел Awwad

Западна Вирџинија казино не се како типичен Лас Вегас казино. Во Западна Вирџинија, маса игри не се легални така Западна Вирџинија казина понуда или во живо куче трки или живи коњ тркачки со голем избор на слот машини и живеат simulcasts. Западна Вирџинија казина се одлично место за да ја поминат вечерта коцкање, но не заборавајте да уживаат во гурманските оброк пред да се упати дома со вечерните часови добивки.

Tri-членка трака и Игри на среќа центар е Западна Вирџинија казино наоѓа во Крст сокаците, Западна Вирџинија. Тие нудат живеат Greyhound трки секој ден од седмицата, освен во вторник. Слот акција е достапна на 1.800 слот машини секој ден од 11 am to 3 сум во Марди Грас тематските казино област.

Tri-членка трака и Игри на среќа Центар има “Играчите клуб”, кој е многу сличен на комп програми кои се нудат од страна на Лас Вегас казино. Поени се следи и може да се искупи за големи подароци како што е готовина, хотел ваучери и бесплатна храна. Тркачката патека нуди 2 гурманските ресторани со полн вклучена достапни во повеќето секој час.

Друга Западна Вирџинија казино е Wheeling Остров трака и Игри на среќа центар. Тие нудат живеат Greyhound тркачки и се отворени секој ден од 7am to 4 часот.

Wheeling Остров трака и Игри на среќа центар има 2.400 слот машини, 6 ресторани и голем хотел. Слот областа на казиното е сигурно да се игра по вкус одговараат на сите. Тие нудат велосипед на Fortune, Двојната Дијамант, топла пиперки, и многу повеќе омилени. На wagers на слотови на проектот со никел и имаат високо на $ 5 со джакпот исплата до $ 50,000.

Wheeling остров нуди живеат Greyhound трки во текот на годината. А земајќи во живо Greyhound акција, не заборавајте да го проверат своето Simulcast област. На Simulcast област нуди живеат чистокрвни и темперамент коњ тркачки преку живо на видео извор од други песни во текот на САД.

Пред да се упати на слотови или поставување на обложување на кучиња, направи некои да се појавиш за “Приоритетна Player, карта”. Со континуирана игра, точки може да се заработи кон бесплатна храна, инстант суми пари како награда, и многу повеќе член ексклузивни бенефиции.

Западна Вирџинија казина нудиме малку по нешто за секого. Државниот законодавецот не гласал за овозможувајќи живеат маса игри како блек џек и игра на зарове на минатото и се очекува да дојде до повторно овој законодавната сесија. Додека чекам на легислатива за да помине, Западна Вирџинија казината се уште се прават одлична работа на нудат целосна палета на коцкање опции.

  FireCasinos.com

Виетнам казино

April 22, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Виетнам казино

од Адел Awwad

Виетнам е неверојатно убава земја во Југоисточна Азија. На комунистичкиот режим кои се во текот на целата земја кон крајот на Виетнамската војна, е сега постепено релаксирање своето место во економијата и таму е брз раст.

Додека постои оваа поголема економска слобода, се уште е точно дека во Виетнам казина пазар е неразвиени. Во тоа време, има само две правни казина во земјата.

Листа на Виетнам казино вклучува:

Ха Лонг Место: Кралската Меѓународниот Gaming Club

Хаи Phong: Дали Син Казино

Дали на Синот казино е најголем од казината на Виетнам со седум Gaming маси и 100 слот и видео покер машините.

Сепак, релативно малочисленост на правна казина не значи дека виетнамски самите не ги како коцкање. Постојат безброј полу-правните и нелегално обложување продавници, ситни лига казина, па дури и петел се бори низ целата земја. За посетителите на земјата, се препорачува да се држат настрана од такви атракции, како што е, додека она што би можеле да бидат игнорирани од страна на властите, кога тоа подразбира жители, истиот е често не важи и за странците.

Секој со висок желба за превземање некаков ризик треба да можеби наместо тоа, надвор од игри на казина на Виетнам, едноставно обидете се јаде од патот, а на пазарот прегради. Некои од нив е одлична, навистина божествен, а други ќе содржи куче месо или уште полошо, и уште редовно ги убива преку разни непријатни форми на труење со храна. Сето тоа ќе биде зачинет со сеприсутниот phuoc Nam (алтернатива правопис е Влада црви), која е во суштина кечап врз основа на сардината. Главната месо се свинско месо, јунешко месо, и голем дел од свежа риба, како свежи и солена вода, се јаде. Супи формира важен дел од кујна, и храната може да биде, во зависност од регионот, сосема благи или многу зачинета.

Земјата има различни смисла на значењето на своја историја. Originally независна во вековите Пред Вкупната ера, тоа беше тогаш владеел од страна на Кина за еден милениум, тогаш независната повторно, додека пак деновите на Европската колонијализмот кога првиот француски и тогаш, славно, Американците ја презеде одговорноста. Таа смисла не е бесплатно, но заслужуваат да биде така, е многу силна во земјата.

Со оглед на последните комунистички сиромаштијата на земјата и на тековната речиси експлозивни раст на економијата, тоа е многу млада земја демографски. Мошне е веројатно дека казина Виетнам ќе растат во број и големина значително, и како голем број на млади луѓе ќе пораснат и како на економијата и на туристичката индустрија се зголеми во големина.

  FireCasinos.com

Вирџинија казино

April 15, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Вирџинија казино

од Адел Awwad

Вирџинија е сојузна држава фатен меѓу Северна и Јужна делови на САД. Таа е уникатна по тоа што подржува брзо интензивна Северна ритам со чувство на Јужна гостопримство. А комонвелт, Вирџинија го одржува големо чувство на историјата и еден силен фокус на заштита на животната средина. Вирџинија е всушност еден од четирите commonwealths во целата земја. Вирџинија Бич е популарна крајбрежните локале, привлекувајќи голем број туристи секоја година за да се донесе натопи во Атлантскиот Океан или одмор на песочните-бело плажи.

Постојат неколку познати аспекти на Вирџинија, вклучувајќи: локацијата на Пентагон во Арлингтон, на централно лоцирана Апалачките Трага, и злогласните Williamsburg театар. Има многу историски жариштата во Вирџинија, привлекување на историчарите од целиот свет да дојдат и да учат своите колонијални наследство. Постојат неколку познати личности како повикува њујоршко од Вирџинија, вклучувајќи ги и Ела Фицџералд, Џун Картер Кеш, Вејн Њутн и Patsy Клајн.

Вирџинија е место за луѓето кои обожавате на отворено. Многу луѓе посета на државата да Крстоносните Апалачките Трага. Таа е една од најпопуларните туристички дестинации во цела држава. Сепак, за сите нејзини отворено и историски активности, се уште има место за Вирџинија казина да напредува. Иако таму не се многу Вирџинија казина основани само уште, можност постои.

Колонијални Даунс, кој се наоѓа во Њу Кент, го видел голем успех, како еден од неколкуте казино опции Вирџинија: ова казино Вирџинија карактеристики чистокрвни тркачки за богатството на horseracing ентузијасти во областа. Сопственост на Магна Забава Корп, колонијалните Даунс може да се пофали еден ресторан во своите простории, како и искористување трки и разни турнири и натпревари одржани во текот на годината. Приемот на давачките се многу разумни и wagering е едноставно и забавно. Оваа казино Вирџинија карактеристики програми со информации за коњите и ти дава wagering правци. Бидејќи ова е една од само Вирџинија казина, постојат голем број на локални жители кои го посетуваат колонијалните Даунс на редовна основа да се добие нивниот вкус на коцкање. Horseracing е популарна со отворено-ориентирани жители и добивање на можност да поминат извесно време отворено додека коцкање костуми љубители на природните убавини само парична казна.

Иако ова е само “официјален” казино, останатите за Вирџинија, бројни онлајн казина работат во оваа држава. Онлајн казина имаат предност на работи како казино Вирџинија, но привлекување на играчи низ целиот свет. Како онлајн казина станат вообичаени, Вирџинија казина повторно може да започне да се гради во оваа средина, каде што отворено активности се сè уште доминантна, но за забава како Вирџинија казина се неопходни и можат да бидат многу успешни во оваа држава.

  FireCasinos.com

Висконсин казино

March 19, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Висконсин казино

од Адел Awwad

Висконсин е омилен Midwest локација, поради својата мешавина од отворен и затворен активности кои се за забава само за никого. Оваа држава може да се пофали со голем град Милвоки, убавината на Големите езера и Green Bay, и е дом на Националната фудбалска лига на Green Bay Packers. Конечно, Висконсин, исто така, е дом на bevy на казина. Постојат најмалку десет различни Висконсин казина во рамките на државата и секој може да се пофали своите шкрилец на хотелот.

Лошиот River Lodge и казино, лоцирана во Odanah, карактеристики слот машини, табела игри, видео покер и повеќе. Оваа Висконсин казино Лошо е на реката Chippewa Резервации може да се пофали и со ресторани и хотели.

На Хо-парче казино, лоцирана во Baraboo, е слична на лошиот реката казино. Таа, исто така, има smattering на табелата, игри, видео покер и слот машини. Оваа Висконсин казино е раководена од страна на Хо-парче племе и функции на бинго сала, која е профитабилен вежливост. Ова е една од Висконсин неколку казина кои нудат за јадење и хотелско сместување. The Rainbow казино, лоцирана во Nekoosa, е сличен на овој објект, со жртви на видео покер, табела игри и слотови. Тоа е исто така Хо-парче казино, како што е Pines Majestic Hotel & Casino Bingo, лоцирана во Black River Falls.

На Онеида Бинго & Casino е лоцирана во Грин Беј. Ова е една од поголемите Висконсин казина, осврнувајќи се себеси како најголем објект во целата држава. Оваа Висконсин казино е всушност направен од два различни установи. Една од нив е наведено како на “старото” казино и оној што се нарекува “нови” казино. Овој мега-казино опции за јадење и забава опции, како и со посебен “покер соба” каде што се одржуваат голем број турнири дообработка.

Св Croix Казино и Хотелот се наоѓа во Turtle Lake, е во сопственост и управувана од Св Croix племе. Овој голем објект е отворено цела ноќ, седум дена во неделата и се карактеризира со повеќе од 1.000 слот машини. Исто така има и маса игри, покер со што е специјалитет на оваа Висконсин казино. За јадење и забава СОЛА е исто така опција на овој Висконсин казино.

Постојат голем број на други Висконсин казината кои се расфрлани низ државата. Многу многу добра опција и повеќето се со сопствени Индијанци племиња кои живеат во земји околу Висконсин казина. Сепак различен секоја една од нив е, тие се одлични места за да вечераат, комар и едноставно да се забавуваш.

  FireCasinos.com