Avantazhet dhe disavantazhet e bixhozit Online

September 28, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Albanian, Uncategorized


Avantazhet dhe disavantazhet e bixhozit Online

nga Awwad Adela

kazino avantazhet dhe disavantazhet Online janë të shumta, delikate dhe në kundërshtim me njëri-tjetrin. Avantazhet duket të kombinuar me arsye për popullaritetin e kazinove online. Një lojtar në kazino drejtë online mund të luajë në çdo ditë kohë apo natën, pa pasur nevojë të largohet nga shtëpia e tyre. Një lojtar live kazino duhet të përzënë apo të fluturojnë diku tjetër të jetë në gjendje për të luajtur. Ky avantazh peshon rëndë në krahasimet casino online kundrejt jetojnë. Disponueshmërinë e kazinove në kompjuterin tuaj është një avantazh shumë të lehtë të heqë dorë nga një lojtar. Kjo mund të jetë një disavantazh në qoftë se lojtari nuk ka vetë-kontrollit, ku humbjen është e shqetësuar. Avantazhet, mbi lojra fat të pastër si lojëra elektronike, janë të ju mund të luajë në çdo kohë dhe nuk ka lojra dëm Tabela si ruletë, Baccarat, Blackjack dhe craps gjithashtu ofrojnë një arenë neutral për të luajtur lojëra in poker Video lojërat janë me hyrje më vete dhe të luajë të njëjtën linjë si ata e bëjnë në një kazino të jetojnë. Online ju mund të luajnë ndonjë nga këto lojëra kur ju ndjeheni si luajtur. Një paralajmërim është craps ku nuk ka zemërim tryezë kur tabelën e merr të ngrohtë. Dice lojtarët do të humbasë këtë ndihmë shtesë kur përsëritet për një mandat katër të vështirë.

online Poker është më e madhe, si numri i duarve që mund të luhet në një orë është shumë më e madhe se sa një lojë të jetojnë. Ky është një avantazh nëse doni të luajë një shumë e duarve. Dëm i madh që lojtarët kalitur poker miss është në gjendje të lexojnë gjuhën e trupit të kundërshtarëve. Kjo një faktor mund të dëmtojë një lojtar që mund të lexojnë lojtarë të tjerë dhe duart e tyre. Ju nuk mund të lexoni një online lojtar shumë mirë. Ajo është vetëm një mend paarsimuar nga ana e lojtarit. Nuk ka-përrallë treguar shenja online si ka në një tavolinë të jetojnë. sytë Një lojtar shpesh mund t’u japim atyre shpinën, kur luan një dorë të lartë ose bluffing. Kjo është e humbur, kur duke luajtur poker online.

Algorithm që shkon shuffling poker është i dyshuari në shumë vende, si aces duket të tregojnë më shumë se sa duhet. Ata patjetër të dalë më shumë se ju shihni në ndonjë lojë të holla të jetojnë. Një pjesë tjetër e poker gjallë, që është zhdukur nga internet është e gjatë fituar rushes. Në një lojë të jetojnë nuk është e pazakontë për të parë një nxitojnë fituar e fundit katër ose gjashtë orë. Online nxitojnë do të jetë me fat për të shkuar katër duar.

Slot games online mund të vendosen në përqindje të lartë si pagim shpenzimet për të drejtuar një kazino në internet është shumë më pak se një kazino të jetojnë. Gjithashtu Lojrat e reja mund të vihet shpejt në lojë, si lojë është vetëm një imazh dhe një algoritmi. Multiline lojra online mund të luhet shumë shpejt dhe kazino merr luan më shumë në orë. Kjo zakonisht favorizon kazino. kazinove Live gjeneruar eksitim të vërtetë, e cila nuk është parë online. Eksitim është ngjitëse dhe lind një atmosferë pozitive për të luajtur në për lojtarët. Kjo vendosje është e dobishme për të fituar duke luajtur më mirë dhe duke qenë më të prirur për bast më shumë. Duke luajtur në një mjedis të fituar është një vend më të mirë për të bast para vështirë të fituara. Ky avantazh shkon për të jetuar të luajtur.

Luaj online kursen shpenzimet e udhëtimit dhe dhoma dhe pagesa e ushqimit. Kjo i jep një lojtar potencialisht më të mëdha për të luajtur me fond. Shumica e kazinove online të ketë bonuse për konsumatorët besnik dhe lojtarët. Përsëri kjo ngre aksioneve bast për lojtar online. faqet Online janë pjekur dhe për t’u bërë promotorë të lartë që përsëritet nga faqet e tyre. slots online e tyre progresive kemi zhvilluar jackpots shumë të mëdha.

Një lojtar mund të rri në shtëpi dhe të marrin një e shtënë për një luan pak në miliona.

faqet Online mund të kandidojë shumë lloje të ndryshme të garave, si hapësirë nuk është një faktor. Kjo është bërë më e zakonshme në mesin e të gjitha faqet në internet. Numri i turnet freeroll duket se po rritet çdo vit në faqet poker. Ka limite për atë një lojë të holla mund të ofrojë si hapësirë është zakonisht shumë i kërkuar.

Një faqe në internet mund të ofrojë freerolls gjatë gjithë ditës dhe ende drejtuar shumëllojshmëri të rregullt të poker games dhe në kufijtë e shumë, e cila hap vend për të luajtur nga të gjitha nivelet e konsumatorëve.

Promocione speciale janë më të lehta për të reklamuar në internet si lojtarë janë tashmë vijnë në faqen e internetit kazino. Faqja hyrëse mund të ketë një titull flamur dhe do të njoftojë çdo rast të veçantë kazino dëshiron të shtyjë. Nuk ka rëndësi nëse është e vjen deri në një javë apo një muaj. Online kazinove mund ta tërheqë atë nga reklamat në web faqen e tyre. Një kazino jetojnë do të duhet të shpenzojnë para për të lejuar publikun e di e një speciale të ardhshme.

kazinove Online kanë avantazhin e lehtësi që ndihmon për të marrë më shumë nga lojtarët e tyre për t’u kthyer pa pushim. Kthimit gjithashtu kanë dritare të vogël të kohës në mes të çdo kthimi për të luajtur.

Konkluzione

Mbi të gjitha avantazhet e luaj online mënyrë për të dalë të metat që një përvojat lojtar. Vetëm poker ka disa të meta serioze dhe ato nuk duket për të ngadalësuar rritjen e poker internet. Në fakt poker internet ka qenë përgjegjës për rritjen e mahnitshme e Holdem në Net. Lojra të tjera kazino nuk janë të shqetësuar fare nga luaj online, dhe në fakt një lojtar mund të bëjë më mirë që ata të mund të përqëndrohen më mirë në internet. Nuk ka asnjë zhurmë apo shamatë në sfond. Zhurmës në prapavijë mund të jetë muzikë qetësuese ose e një duke luajtur TV në zë të ulët. Shumë lojtarë të luajnë dhe të shikojnë një shfaqje televizive në të njëjtën kohë.

Nuk ka dyshim që luajnë online do të vazhdojë dhe kur SHBA merr një trajtuar në ndalimin e saj kundër bankar nëpërmjet internetit, raketë rritja qielli do të përsëri. Tani për tani rregullat e SHBA-ve janë një ngacmues më shumë se çdo gjë tjetër për lojtarët e internetit.

Përgjigje në pyetjen fillim është shkalla është e informuar për avantazhet. Ka disa disavantazhe, por asgjë që do të pengojë rritjen e luajnë online.

Pra, të vijë në dhe të luajnë, kazinove online janë të ardhur deri trëndafila dhe ende në rritje.

  FireCasinos.com

Avantazhet e bixhozit Online

September 22, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Albanian, Uncategorized


Avantazhet e bixhozit Online

nga Awwad Adela

Nëse jeni në kërkim të një tronditje të një kazinoje, por ju nuk mund të marrë në Vegas ose Jersey, pse nuk provoni online kumar? Që nga fillimet e saj në vitet 1990, komuniteti online gambling ka evoluar për t’u bërë një pjesë të madhe të byrek kumar. Miliona fun kthehet kërkuesit online kumar si një mënyrë interesante të sigurt dhe të shpenzojnë një bucks pak, dhe një shans për të marrë qindra e mijëra në kthim.

Në faqet web të mëdha themeluar kumar, kumar online është po aq e sigurt për paratë tuaja të luajtur në një kazino të rregullt. Kjo zakonisht është e lirë për të krijuar një llogari, dhe pasi që ju të depozitimit sa më shumë ose sa më pak që ju dëshironi duke përdorur llogarinë tuaj rrjedhëse apo karta krediti dhe përdorimin e këtyre fondeve për bast. Internet sigurisë ka bërë një rrugë të gjatë, dhe komuniteti online gambling merr masa shtesë për të siguruar paratë tuaja, dhe fitimet tuaja, janë të mbrojtura.

Lojra në dispozicion për kumar online janë edhe më të ndryshme se ato në kazinove tradicionale. Ju do të gjeni tabelat virtuale dhe dhoma për dhjetra lloje të poker: kurvar, Texas Hold ‘Em, Karaibet Stud, Video Poker, Tre-Card Poker dhe vetëm në lidhje me çdo ndryshim poker ju mund të mendoni. Për kumar të thjeshtë, që ju mund të luajnë online slot machines, Blackjack, Roulette, apo ndonjë të qindra-klikoni dhe të fitojë lojra. Lojtar online në kërkim të një sfidë do të gëzojë Baccarat. Me kumar online, mundësitë janë të pafundme!

kumar faqet kryesore të tërhequr dhjetëra mijëra vizitorë në ditë. Ka edhe mijëra vende për ata të gatshëm ose të paaftë për të luajtur për para: Shumë faqe kumar online të veprojë mbi një bazë të kredisë lojë, dhe ju mund të luajnë vetëm për argëtim e tij pa rrezikuar asgjë. Pra, nëse dëshiron të lë përshtypje njerëzit me rezultatet tuaj kumar mëdha apo të merrni një e shtënë në linjë para të mëdha, shikoni kumar online!

Ju nuk duhet të jetojnë në një vend ku ka një kazino. Me një kompjuter dhe një lidhje në Internet, të gjithë mbi moshën ligjore të 21 mund të rrezikoj të drejtë nga shtëpitë e tyre. Së fundi, ka diçka për të gjithë që i pëlqen të rrezikoj në kazinove online. Shikoj një nga kazinove online shumë sot për të marrë në lojë.

  FireCasinos.com

Avantazhet e Playing Poker Online

September 15, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Albanian, Uncategorized


Avantazhet e Playing Poker Online

nga Awwad Adela

Kur ju luani poker online në një kazino në internet, ju keni të gjithë varg e përzgjedhjes së lojrave si ju do të keni nëse do të ecin në një Las Vegas apo kazino Atlantik City. Ju do të gjeni ruletë, lojëra elektronike, Blackjack, Baccarat, Craps, Keno, Pai Gow, varietete të shumta e lojrave Poker, dhe shumë më tepër. Ju do të gjeni edhe lojra fjalë, mendje bending puzzles, dhe lojra Arcade. Nëse ju nuk e dini se si të luajë, por duhet gjithmonë të kërkuar për të mësuar, ju siguri do të më gjeni një mori e manualeve online shpjeguar rregullat dhe madje edhe duke ofruar këshilla, lë të kuptohet dhe një varg të sistemeve të ndryshme bast.

Kur ju luani poker online në një kazino në internet, ju jeni honing aftësitë tuaja. Për më tepër, nga honing aftësitë tuaja, ju jeni duke marrë një këmbë deri në konkurrencën. Ju mund të bëhet një profesionist duke investuar kohën tuaj larg nga tulla dhe llaç lojtarët. Playing poker online ju mundëson për të përmirësuar lojën tuaj poker aftësitë në komoditetin e shtëpisë tuaj, në ritmin tuaj, pa frikë e dikush qesh në ju.

A jeni ka të mira në lexim fytyrat e konkurrencës ose mbajtja e të përballet me një “poker”? Nuk është një problem në të kazinove online. Play dorë pas dore e Texas Hold’em Poker pa presionin e duke i dhënë dorën tuaj larg me një tik-tak të fytyrës apo një psherëtimë. Scream nga çdo kartë në dorën tuaj. Turn kompjuterin tuaj në mënyrë që dora tuaja online poker është në dispozicion për të botës për të parë. Liria për të dhënë të gjitha larg është juaji në kazinotë e internetit.

Me shumëllojshmëri zgjedhjesh në lojë në dispozicion në kazinove online, ju mund të përpiquni gjithçka keni kërkuar ndonjëherë që të provoni, por kurrë nuk e bëri sepse keni qenë të frikësuar e turpshme veten. Në fakt, ju mund të keni një kopje të rregullave të drejtë ka në dorën tuaj apo në ekranin tuaj ndërkohë që jeni duke luajtur! Në kazinove në internet, çdo gjë shkon. Kjo është, për aq kohë sa ju ndiqni rregullat!

  FireCasinos.com

Casinos Online sjellin kënaqësi dhe komoditet

March 17, 2012 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Albanian, Uncategorized


Casinos Online sjellin kënaqësi dhe komoditet

Një udhëtim në një kazino është një nga mënyrat më të mira që një person mund të kalojnë kohën e tyre, por për shumë arsye, kjo nuk është gjithmonë e mundur. Ju nuk mund të jetë me fat të mjaftueshme për të qëndruar në afërsi të një kazino fizike, ju nuk mund të ketë paratë e nevojshme që të ketë një mbrëmje të mirë në një kazino ose ju mund të mos jetë në gjendje të mbledh mjaft miq për të bërë më të madhe të një mbrëmje të madhe jashtë. Të gjitha këto janë arsye të vlefshme përse disa njerëz do të vendosë kundër të kesh kënaqësi në një kazino, por kjo nuk do të thotë se njerëzit duhet të humbas duke luajtur lojra kazino.

Ka shumë kazinove online duke sjellë mundësi të mëdha lojrave për të gjithë njerëzit në mbarë botën. Ka disa vende me kufizimet në lidhje me luajtur lojra online kazino, por një herë ju merrni përtej kësaj, ju duhet të gjejnë veten në gjendje të ketë një shumë të fun. Nuk ka asnjë dyshim se duke luajtur lojra online kazino si ruletë dhe Baccarat blendë, e nga komoditetin e shtëpisë tuaj, në çdo kohë të ditës apo natës është një bonus i madh për kaq shumë njerëz. Mënyra se si ne jetojmë jetën tonë ka ndryshuar shumë në vitet e fundit dhe njerëzit tani keni kohë të lirë në kohë të ndryshme, që do të thotë se argëtim në internet është aq e rëndësishme.

Një nga gjërat më të vështira rreth kazinove online mund të jetë në gjetjen e cila është një e drejtë për ju si ka kaq shumë për të zgjedhur nga. Ka një numër të mënyra të ndryshme që njerëzit mund të bëjnë procesin e përzgjedhjes shumë më e lehtë. Nëse ju pëlqen një lloj të veçantë të lojës kazino, ai është i mençur për të zgjedhur një vend që ju lejon të gëzojnë këto lojëra. Një shembull i madh i kësaj do të jetë lojëra elektronike, të cilat janë ndër lojërat më popullore që ju do të gjeni në ndonjë kazino, offline apo online. Lojëra elektronike janë kaq të thjeshta për të luajtur, kjo nuk ka rëndësi nëse keni ndonjë përvojë të luajtur lojra kazino, ju do të jetë në gjendje të gëzojnë këto lojëra menjëherë.

Një tjetër element i rëndësishëm për kazinove online është që të sigurojë stimuj ose bonuset mirëpritur për të siguruar që lojtarët e ri të nënshkruar me ta. Marrja e një bonus përputhet ose nuk bonus depozitave është një nxitje e madhe për shumë lojtarë kazino online dhe mund të bëjë dallimin në mes të bashkimit me një vend apo jo. Marrjen e parave për asgjë është gjithmonë një gjë e madhe për shumë njerëz dhe kjo është lehtë për të parë përse kaq shumë kazino lojtarët do të jenë të ngazëllyer për të pasur mundësinë për të luajtur pa përdorur shumë nga paratë e tyre.

Si njerëz të kërkesës për argëtim dhe aktivitete të gjithë kohës, popullariteti i kazinove online do të vazhdojë të rritet. Nëse ju jeni duke kërkuar për të luajtur për argëtim ose ju ëndërr për të fituar një shumë të parave që mund të kthehet në jetën tuaj rreth, kazinove online janë këtu për të qëndruar, e cila është një lajm i madh për të gjithë.

Casinos Wisconsin

March 19, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Albanian, Uncategorized


Casinos Wisconsin

nga Adel Awwad

Wisconsin është një locale preferuar Midwest, për shkak të përzierje e aktiviteteve në natyrë dhe të brendshëm që janë zbavitëse për vetëm për askënd. Ky shtet i madh mburret qyteti i Milwaukee, bukuria e Liqeneve të Madh dhe Green Bay, dhe është shtëpi e Packers Green Ligës Kombëtare të Futbollit në gjirin. Së fundi, Wisconsin në shtëpi është gjithashtu një turmë e kazinove. Ka të paktën dhjetë kazinove të ndryshme Wisconsin brenda shtetit dhe secili mburret propozoj vet e kenaqesive.

Lumi Bad Lodge & Casino, të vendosura në Odanah, karakteristika slot machines, table games, video poker and more. Kjo kazino është në Wisconsin Rezervime lumin Bad Chippewa dhe krenohet me restorante dhe një hotel.

Kazino Ho-copë, të vendosura në Baraboo, është i ngjashëm me lumin Kazino Bad. Ai gjithashtu përmban një sasi e vogël e lojrave Tabela, dhe video poker slot machines. Kjo kazino Wisconsin është drejtuar nga fisi ho-copë dhe përmban një sallë Bingo, i cili është një komoditet fitimprurës. Kjo është një nga disa kazinove Wisconsin që ngrënjeje ofrojnë dhe përshtatjet e hotelit. Kazino Rainbow, të vendosura në Nekoosa, është e ngjashme me kete objekt me ofertat e poker video, lojra tavolinë dhe lojëra elektronike. Ajo është gjithashtu një Ho-copë Kazino, siç është Pines Majestic Kazino Bingo & Hotel, i vendosur në të Zeza River Falls.

Bingo dhe Kazino Oneida ndodhet në Green Bay. Kjo është një prej kazinove më të mëdha Wisconsin, duke iu referuar veten si strukturë më i madh në tërë shtetit. Kjo kazino Wisconsin është bërë fakt të dy komplekseve të ndryshme. Një është referuar si “e vjetër” kazino dhe atë që quhet “e re” kazino. Kjo mega-features kazino ngrënie dhe mundësitë e argëtimit, si dhe një rast i veçantë “poker”, ku e turneut të shumta janë mbajtur gjatë gjithë vitit.

Croix St Kazino & Hotel, i vendosur në Turtle Liqenit, është në pronësi dhe operohet nga fis Croix St. Kjo strukturë e madhe është e hapur gjithë natën, shtatë ditë në javë dhe karakteristikat më shumë se 1.000 slot machines. Ka edhe lojëra tabelë, me poker qenë një specialiteti i kësaj kazino Wisconsin. Ngrënie dhe argëtuese ndryshme është edhe një mundësi në këtë kazino Wisconsin.

Ka një numër të kazinove të tjera që janë të shpërndara në Wisconsin rreth shtetit. Amenities Shumë veçori të shumta dhe shumica e tyre nga Gjuha fise amerikan se jetoj tokat rreth kazinove Wisconsin. Megjithatë të ndryshme çdo njëra prej tyre është, ata janë vende të mëdha të shtroj, rrezikoj dhe vetëm një kohë të mirë.

  FireCasinos.com

Casinos Wyoming

March 15, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Albanian, Uncategorized


Casinos Wyoming

nga Adel Awwad

Wyoming është shtet i njohur më shumë për aktivitetet që ajo ofron jashtë, se sa për aktivitetet e saj të mbrendshëm rekreative. Nga kryeqyteti historik i Cheyenne në Grand Teton National Park, Wyoming rregullat jashtë. Ajo është shtëpia e Yellowstone Park Kombëtar si dhe një popullsi prej 493.782 njerëz. Ky është vendi ku ju mund të arrijë të paraqitje e shkurtër e të vërtetë “Perëndimi” me Cowboys, ranches dhe kafshë të egra magjepsëse, e drejta nga dera juaj mbrapa.

Nuk është e bukur për të kishte brenda, si edhe. Kazino numrat Wyoming nuk janë si plentiful si numri i kazinove të botuar në shtetet e tjera, por ajo që ata kanë për këto vepra të mëdha të orientuar në natyrë dhe të brendshëm të orientuar banorë njësoj. Këto oferta Wyoming disa kazino të shfaqë një mjedis hedhur-prapa, modeste që bie shumë në sy është vetëm sa për banorët e Wyoming.

Wyoming Downs, të vendosura në Evanston, është vendi për të shkuar në qoftë se jeni duke kërkuar për të marrë në të eksitim të gara me kuaj. Wyoming Downs është hedhur-prapa dhe është rrugë e përsosur për t’u çlodhur në fundjavë ose pas një dite të gjatë në punë dhe bast mbi kuaj, një gllënjkë birrë dhe have fun. Veprim është emocionuese dhe fitimet mund të jetë fitimprurës.

789 Bingo është një tjetër kazino Wyoming përsosur për përmbylljen poshtë pas një jave të gjatë. Bingo është mënyrë e përsosur për të rrezikoj, sepse amatorë dhe profesionistë të ngjashëm mund të shikoni sukses. Një kazino vendasëve të Amerikës, të vendosura në Riverton, kjo kazino Wyoming mburret edhe eksitim e makinave slot si edhe loja e Bingo. Makina Ngërthej janë një mënyrë joshëse për ta rrezikoj për fillestar si ata kanë vetëm sa më shumë të një shans për të fituar të bazuar në mundësi që ata, të bazuar në aftësi.

Ekzistuese në afërsi të 789 Bingo është një tjetër i kazinove Wyoming, Lumi Wind Kazino në Riverton. Kjo strukture modeste karakteristika ngrënie, slot machine, argëtuese dhe më shumë. Ajo zotërohet nga fis Arapaho Veriore, i cili gjithashtu zotëron 789 Bingo. Kjo është një strukturë të re, e ndërtuar pas suksesin e dukshme e 789 Bingo.

Përderisa nuk ka një sasi të shumta e kazinove Wyoming, çfarë shteti bën ofertë është e kazinove mburret se cilësia e shërbimit dhe një shumëllojshmëri e lojëra dhe argëtim të kishte nga vizitorët në rajon dhe ata që kanë themeluar një shtëpi në këtë parajsë në natyrë. Kazinove Wyoming thjesht të provojë atë që, kur këtë shtet, dhe shumica e aktiviteteve që lidhen me të, është i drejtuar drejt po jashtë, banorët dhe vizitorët mund të vijnë brenda për disa argëtim i shëndetshëm, dhe argëtuese nganjëherë si edhe fitimprurës.

  FireCasinos.com

Çfarë Bën Mirë Poker Player?

March 28, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Albanian, Uncategorized


Çfarë Bën Mirë Poker Player?

nga Adel Awwad

Loja e poker është ndoshta aspekti më të popullarizuara të kumar moderne. Nivelit ndërlikuar aftësi dhe varietet e duarve dhe strategjive josh edhe lojtarët më të kalitur për të të përfshihet në lojë e poker.

Ka shumë konsideratave për atë që bën një lojtar i mirë poker, por konceptet kryesore në fushën kumar janë të ngjashme. Gjërat që e bëjnë një lojtar i mirë poker zakonisht janë gjërat që do t’ju ndihmojë në botën e kumar si një e tërë.

Gjëja e parë që e bën një lojtar i mirë poker është ndoshta më konsensus u ra dakord me ata që janë përfshirë në kumar në mbarë botën: vendim të shpejtë dhe të saktë duke aftësive. Një lojtar i mirë poker do të jetë në gjendje të mendojnë shpejt dhe zbatuar vendimet që bëjnë në kohën e duhur që të ketë sukses në lojë e poker. Pothuajse të krahasueshme me një qendërmbrojtës për një ekip futbolli që duhet të zotërojnë aftësitë e marrjes vendim i mirë, një lojtar i mirë poker është vënë në një situatë të ngjashme kur kumar. Ata duhet të mendojnë në këmbët e tyre dhe shpejt. Ky është vetëm aspekti më i rëndësishëm i pasuar në lojrat e fatit dhe duke u bërë një lojtarë të mirë poker.

Një tjetër aspekt i një lojtar i mirë poker është aftësia për të ndryshuar ingranazhet në një njoftim momente. , Poker si kumar si një e tërë, është gjithmonë në ndryshim dhe kur duke luajtur një lojë poker, gjërat mund të ndryshojnë shpejt dhe aftësinë për të përshtatur me këto ndryshime është ajo që e bën një lojtar i mirë poker.

Megjithatë, një konsideratë e kumar, poker veçanërisht në veçanti, është e ditur lojës – të vërtetë, të vërtetë e ditur lojës. Një lojtar i mirë poker apo të apasionuar pas kumarit në përgjithësi, do të dinë të gjithë ins dhe largimet e lojës. Ata do të dinë historinë poker, lojtarët popullore poker, poker dhomave online, duart të ndryshme, strategjive dhe më shumë. Një lojtar i mirë do të studimit poker poker lojës së si një zeje dhe kultivuar atë në përputhje me rrethanat. Poker lojtarët e mirë janë njerëz që kanë një dashuri të vërtetë e lojës dhe ka një dëshirë të mprehtë për të vazhduar për të mësuar tendencat e zhvillimit në poker dhe në lojrat e fatit si një e tërë.

Së fundi, një lojtar i mirë poker do të posedojë sasi më e besimit të një qenie njerëzore mund të ketë. Kumar kërkon jo vetëm trurin, por besim dhe poker nuk është përjashtim. Disa nga lojtarët më të mirë në botë poker fituar sepse ata kanë besim në vendimet e tyre dhe nuk e dytë me mend vetë. Besimi do të bëjë një lojtar i mirë poker siç është e vërtetë, si ndonjë nga tipare të tjera të përmendura më sipër – por kombinimin e të gjitha aftësitë e bën poker një lojtar i mirë dhe një student i madh i kumar si.

  FireCasinos.com

Emiratet e Bashkuara Arabe kazinove

May 04, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Albanian, Uncategorized


Emiratet e Bashkuara Arabe kazinove

nga Awwad Adela

Emiratet e Bashkuara Arabe është një shtet i përbërë nga shtatë sheikdoms (ose Emirates) dhe përdoret për të njohur si Shtetet e Trucial, ose Trucial Omani, në lidhje me traktatet midis britanikëve dhe Omani që garantuar pavarësinë e tyre.

Secili nga Emiratet është jashtëzakonisht të ndryshme, brenda faktin se ata janë të gjithë të rreptë dhe piously drejtuar shteteve muslimane. Dubai, për shembull, është në zhvillim veten si financiare dhe qendër tregtare e Gjirit Persik gjithë (ndoshta edhe të Lindjes së Mesme), dhe Abu Dhabi po ikën shpejtë për ta arritur. Sharjah, si një shembull kundër, është bërë shumë pak, por duke investuar pjesën e saj të naftës dhe të ardhurave të gazit. Kushtet me të cilat ballafaqohet turistët dhe udhëtarët në secilën nga Emiratet mund të jenë shumë të ndryshme, edhe pse secili prej tyre është mjaft i vogël.

Emiratet e Bashkuara Arabe kazinove

Aktualisht, ka vetëm tre kazinove ligjore në vend. Ndërsa arabët kanë pasur një reputacion për lojrat e fatit, kjo është diçka që zakonisht ata duan të bëjnë jashtë vendeve të tyre në shtëpi të tyre. Kjo mund të ndryshojë në vitet e ardhshme në Dubai, pasi ajo vazhdon të zhvillohet si një destinacion turistik.

Një listë e kazinove Emiratet e Bashkuara Arabe përfshin:

Fujeirah: Men Deti Club

Quwai Umm el: Klubi Leisure

Quwain Umm al: Baracuda

Duhet të theksohet se disa nga Emiratet janë të thatë, që nuk është alkoolit është e lejuar. Jashtë të kazinove ligjore Emiratet e Bashkuara Arabe, mund të jetë e mundur për të gjetur një shumëllojshmëri e lojrave kumar, por me përjashtim të bast për gara deve, ajo është shumë e fort sugjeruar që vizitorët të mos marrim pjesë, as të vërtetë, që ata të pijnë alkool në mënyrë të paligjshme .

Në përgjithësi, ligji në Emiratet e është e bazuar në ligjin e sheriatit. Kjo mund të jetë më mirë i njohur si sistem që parashikon dënimin me vdekje për tradhti bashkëshortore, kishte prerë duart për vjedhje dhe, çfarë mund të jetë më pak të njohur, rrahje me kamzhik për alkohol.

Një numër i madh (në shumicën e Gjirit Emiratet lokale arabët përbëjnë 20% ose më pak e popullsisë), e punëtorëve të ftuar janë në çdo një nga pjesë të ndryshme të Arabe. Ato krijojnë një seri pothuajse ghettoes, me amerikanët dhe evropianët që përbëjnë një, aziatikë Jugut tjetër, palestinezëve dhe jordanezë një tjetër, dhe kështu me radhë. Në kuadër të këtyre grupeve, format e ndryshme të fatit mund të bëhet, si me të pijshëm dhe aktivitete të tjera, por si vizitor, kjo është më e mirë për të shmangur gjëra të tilla nëse nuk e dinë shokët tuaj të mirë.

  FireCasinos.com

Fitues Poker Hands

March 21, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Albanian, Uncategorized


Fitues Poker Hands

nga Adel Awwad

A ju pëlqen të luajë poker? Nëse po, keni diçka të përbashkët me miliona amerikanë të tjerë që kanë zënë “ethet poker.” Faleminderit në pjesë të madhe të popullaritetit të tilla shpërthyese të madhe-turnet televiziv i para poker si World Series Poker dhe Poker Botërore Hapur, poker lojës së shpejtë është duke u bërë një sport i lartë. Texas Hold’em është variacion më popullor luajtur poker, por edhe miliona të gëzojnë të angazhohen në lojra të Omaha, pesë-Card Draw, Pai gys, apo variacionet e tjera të njohura të shfaqur në mijëra e kazinove online.

Sigurisht, të gjitha këto entuziastësh poker e dinë për fuqinë e një dore poker fituar. Nëse jeni të ri për poker, ju nuk mund të jetë i njohur me atë që e bën një dorë poker fituar. Ka disa variacione poker duart e fituar në të cilat ndryshojnë nga norma, por për pjesën më të madhe ato janë të njëjta. Sapo ju mësoni ranguar në pozitën e duarve poker, ju mund të luajnë me besim më shumë kur ju nuk keni për t’iu referuar një “hile fletë” për të gjetur nëse keni fitim të një dore të fituar!

Çfarë e bën një dorë fituar poker? Në variacione të lojës më të madhe, duke përfshirë Texas Hold’em, ana më i lartë i mundshëm është lakmuar Royal Flush. Kjo dorë përbëhet nga pesë kartave në mënyrë vijues nga 10 deri në Ace, të gjitha në të njëjtën padi (për shembull, dhjetë, Jack, Queen, mbreti, dhe Ace of diamonds). Royal Flush më poshtë është një e drejtë Flush, të cilat janë çdo pesë karta vijues të njëjtën padi (si 3-4-5-6-7 e klubeve). Tjetër në mënyrë që është Katër të një lloji (katër të njëjtën vlerë-karta, një në çdo kostum), pastaj Full House (tre njëjtë-kartelave me vlerë plus një palë, të tilla si tre 8 dhe dy Queens), e ndjekur nga një e drejtë ( pesë karta në mënyrë vazhdues të ndonjë kostum). Këto janë pesë fitues duart poker.

Ka pesë duart të tjera të mundshme në variacionet e pokerit më të madhe. Në rend zbritës, ata janë Flush (pesë letra të njëjtën padi në asnjë mënyrë), Tre e një lloji (tre njëjtë-kartelave me vlerë plus dy jo-matching karta); Dy Pair (për shembull, dy dhe dy 4 Jacks) ; Një Pair (çdo dy kartat që përputhen), dhe Lartë Card (një dorë pa karta matching). Në të luajnë më kazino, dora Card Lartë nuk ka marrë ndonjë fitim në letra, por, në raste të rralla, kur një dorë kartën e Lartë rreh të gjitha duart të tjera në një turne, ajo sigurisht akuza. Duke qenë i njohur fitues duart me mashë e bën për një lojë argëtuese për poker. Ja ju jeni duke shpresuar dhënë një Royal Flush!

  FireCasinos.com

Fitues Texas Holdem Strategjia

March 20, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Albanian, Uncategorized


Fitues Texas Holdem Strategjia

nga Adel Awwad

Në çdo lloj të lojës, strategjia është një pjesë e rëndësishme për të fituar. Përshtatjen me ndryshimet në çdo lojë, duke kuptuar rëndësinë e pozitës dhe realizimin e se njohurive është thelbësor janë tri pjesë kryesore të strategjisë Texas Holdem. Ka qasje të ndryshme të strategjisë, por në qoftë se një lojtar i përdor këto tri pjesë kryesore, atëherë ata duhet të zbulojnë se kanë fituar një qasje strategjike.

Përshtatjen me ndryshimet në lojë është një pjesë e rëndësishme e strategjisë. Jo çdo qasje punon në çdo situatë. Një lojtar që gjen, gjatë rrjedhës së lojës, një tjetër lojtar që po rritet në strategjinë e tyre mund të kenë nevojë për të ndryshuar stilin e tyre për të hedhur pak lojtar tjetër off. Të jesh në gjendje të marrin vendime të shpejtë dhe fleksibël që luajnë me lojë është edhe pjesë e përshtatur. Përshtatjen është relevante në çdo lojë, çdo herë Texas Holdem është luajtur. Një lojtar që nuk do të gjeni duke përshtatur një strategji të fituar është e vështirë.

Kuptimi rëndësinë e pozitës është më relevante për lojë e Texas Holdem poker lojës se çdo tjetër. Texas Holdem është i bazuar në faktin se pozicioni një lojtar është në ka ndikim të madh gjatë lojës që lojtari të. Pozita është i bazuar në fjalë për fjalë, ku një lojtar përcakton gjatë lojës. Pozitë ideale është që të kemi një lojtar në anën e djathtë që baste shpesh dhe të lartë. Në anën e majtë një lojtar dëshiron dikush që nuk ka fituar shpesh. Ky pozicion ideal vendos lojtar për të fituar të mëdha deri më shpesh. Ajo është gjithashtu një pozitë të mirë për të qenë lojtar e fundit për të vepruar. Kjo lejon lojtar një avantazh të parë veprimet e lojtarëve të tjera dhe aftësia për të marrë informacion bazë mbi duart e tyre. Pozita shpesh herë mund të thotë ndryshimi ndërmjet një lojë të keqe dhe një lojë të mirë.

Avantazhi më i madh për një strategji të fituar është e informacionit. Një lojtar i cili e mban veten informuar gjatë gjithë lojës do të ketë mosmarrëveshje më të mirë për të fituar. Një strategji që përfshin vëzhgimin dhe mbledhjen e informacionit krijon një lojtar deri në jetë në gjendje të përcaktojnë veprimet e lojtarëve të tjerë dhe bast në përputhje me rrethanat. Texas Holdem është mbi të gjitha informatat dhe si një lojtar i përdor ato. Një lojtar duhet të synojë që të marrë sa më shumë informacion që të jetë e mundur duke i dhënë pak informacion për lojtarët e tjerë.

Strategjitë ndryshojnë nga lojtar me lojtar dhe nga loja në lojë. Ideja prapa një strategji fituese do të jetë në gjendje për ta bërë atë punë në ndonjë lojë. Kjo do të thotë që mund ta përshtasim atë në gjendjen e lojës, që ka një pozicion të mirë dhe grumbullimin e informacionit. Një strategji mund të ndryshojë ose të ndryshohen gjatë një lojë of Texas Holdem. Struktura bazë e një strategjie të fituar, megjithëse, është e përbërë nga tri pjesë kryesore pa marrë parasysh zbatimin e tij.

  FireCasinos.com