Висконсин казино

March 19, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Висконсин казино

од Адел Awwad

Висконсин е омилен Midwest локација, поради својата мешавина од отворен и затворен активности кои се за забава само за никого. Оваа држава може да се пофали со голем град Милвоки, убавината на Големите езера и Green Bay, и е дом на Националната фудбалска лига на Green Bay Packers. Конечно, Висконсин, исто така, е дом на bevy на казина. Постојат најмалку десет различни Висконсин казина во рамките на државата и секој може да се пофали своите шкрилец на хотелот.

Лошиот River Lodge и казино, лоцирана во Odanah, карактеристики слот машини, табела игри, видео покер и повеќе. Оваа Висконсин казино Лошо е на реката Chippewa Резервации може да се пофали и со ресторани и хотели.

На Хо-парче казино, лоцирана во Baraboo, е слична на лошиот реката казино. Таа, исто така, има smattering на табелата, игри, видео покер и слот машини. Оваа Висконсин казино е раководена од страна на Хо-парче племе и функции на бинго сала, која е профитабилен вежливост. Ова е една од Висконсин неколку казина кои нудат за јадење и хотелско сместување. The Rainbow казино, лоцирана во Nekoosa, е сличен на овој објект, со жртви на видео покер, табела игри и слотови. Тоа е исто така Хо-парче казино, како што е Pines Majestic Hotel & Casino Bingo, лоцирана во Black River Falls.

На Онеида Бинго & Casino е лоцирана во Грин Беј. Ова е една од поголемите Висконсин казина, осврнувајќи се себеси како најголем објект во целата држава. Оваа Висконсин казино е всушност направен од два различни установи. Една од нив е наведено како на “старото” казино и оној што се нарекува “нови” казино. Овој мега-казино опции за јадење и забава опции, како и со посебен “покер соба” каде што се одржуваат голем број турнири дообработка.

Св Croix Казино и Хотелот се наоѓа во Turtle Lake, е во сопственост и управувана од Св Croix племе. Овој голем објект е отворено цела ноќ, седум дена во неделата и се карактеризира со повеќе од 1.000 слот машини. Исто така има и маса игри, покер со што е специјалитет на оваа Висконсин казино. За јадење и забава СОЛА е исто така опција на овој Висконсин казино.

Постојат голем број на други Висконсин казината кои се расфрлани низ државата. Многу многу добра опција и повеќето се со сопствени Индијанци племиња кои живеат во земји околу Висконсин казина. Сепак различен секоја една од нив е, тие се одлични места за да вечераат, комар и едноставно да се забавуваш.

  FireCasinos.com