Виетнам казино

April 22, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Виетнам казино

од Адел Awwad

Виетнам е неверојатно убава земја во Југоисточна Азија. На комунистичкиот режим кои се во текот на целата земја кон крајот на Виетнамската војна, е сега постепено релаксирање своето место во економијата и таму е брз раст.

Додека постои оваа поголема економска слобода, се уште е точно дека во Виетнам казина пазар е неразвиени. Во тоа време, има само две правни казина во земјата.

Листа на Виетнам казино вклучува:

Ха Лонг Место: Кралската Меѓународниот Gaming Club

Хаи Phong: Дали Син Казино

Дали на Синот казино е најголем од казината на Виетнам со седум Gaming маси и 100 слот и видео покер машините.

Сепак, релативно малочисленост на правна казина не значи дека виетнамски самите не ги како коцкање. Постојат безброј полу-правните и нелегално обложување продавници, ситни лига казина, па дури и петел се бори низ целата земја. За посетителите на земјата, се препорачува да се држат настрана од такви атракции, како што е, додека она што би можеле да бидат игнорирани од страна на властите, кога тоа подразбира жители, истиот е често не важи и за странците.

Секој со висок желба за превземање некаков ризик треба да можеби наместо тоа, надвор од игри на казина на Виетнам, едноставно обидете се јаде од патот, а на пазарот прегради. Некои од нив е одлична, навистина божествен, а други ќе содржи куче месо или уште полошо, и уште редовно ги убива преку разни непријатни форми на труење со храна. Сето тоа ќе биде зачинет со сеприсутниот phuoc Nam (алтернатива правопис е Влада црви), која е во суштина кечап врз основа на сардината. Главната месо се свинско месо, јунешко месо, и голем дел од свежа риба, како свежи и солена вода, се јаде. Супи формира важен дел од кујна, и храната може да биде, во зависност од регионот, сосема благи или многу зачинета.

Земјата има различни смисла на значењето на своја историја. Originally независна во вековите Пред Вкупната ера, тоа беше тогаш владеел од страна на Кина за еден милениум, тогаш независната повторно, додека пак деновите на Европската колонијализмот кога првиот француски и тогаш, славно, Американците ја презеде одговорноста. Таа смисла не е бесплатно, но заслужуваат да биде така, е многу силна во земјата.

Со оглед на последните комунистички сиромаштијата на земјата и на тековната речиси експлозивни раст на економијата, тоа е многу млада земја демографски. Мошне е веројатно дека казина Виетнам ќе растат во број и големина значително, и како голем број на млади луѓе ќе пораснат и како на економијата и на туристичката индустрија се зголеми во големина.

  FireCasinos.com