Вест Вирџинија казино

March 31, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Вест Вирџинија казино

од Адел Awwad

Западна Вирџинија казино не се како типичен Лас Вегас казино. Во Западна Вирџинија, маса игри не се легални така Западна Вирџинија казина понуда или во живо куче трки или живи коњ тркачки со голем избор на слот машини и живеат simulcasts. Западна Вирџинија казина се одлично место за да ја поминат вечерта коцкање, но не заборавајте да уживаат во гурманските оброк пред да се упати дома со вечерните часови добивки.

Tri-членка трака и Игри на среќа центар е Западна Вирџинија казино наоѓа во Крст сокаците, Западна Вирџинија. Тие нудат живеат Greyhound трки секој ден од седмицата, освен во вторник. Слот акција е достапна на 1.800 слот машини секој ден од 11 am to 3 сум во Марди Грас тематските казино област.

Tri-членка трака и Игри на среќа Центар има “Играчите клуб”, кој е многу сличен на комп програми кои се нудат од страна на Лас Вегас казино. Поени се следи и може да се искупи за големи подароци како што е готовина, хотел ваучери и бесплатна храна. Тркачката патека нуди 2 гурманските ресторани со полн вклучена достапни во повеќето секој час.

Друга Западна Вирџинија казино е Wheeling Остров трака и Игри на среќа центар. Тие нудат живеат Greyhound тркачки и се отворени секој ден од 7am to 4 часот.

Wheeling Остров трака и Игри на среќа центар има 2.400 слот машини, 6 ресторани и голем хотел. Слот областа на казиното е сигурно да се игра по вкус одговараат на сите. Тие нудат велосипед на Fortune, Двојната Дијамант, топла пиперки, и многу повеќе омилени. На wagers на слотови на проектот со никел и имаат високо на $ 5 со джакпот исплата до $ 50,000.

Wheeling остров нуди живеат Greyhound трки во текот на годината. А земајќи во живо Greyhound акција, не заборавајте да го проверат своето Simulcast област. На Simulcast област нуди живеат чистокрвни и темперамент коњ тркачки преку живо на видео извор од други песни во текот на САД.

Пред да се упати на слотови или поставување на обложување на кучиња, направи некои да се појавиш за “Приоритетна Player, карта”. Со континуирана игра, точки може да се заработи кон бесплатна храна, инстант суми пари како награда, и многу повеќе член ексклузивни бенефиции.

Западна Вирџинија казина нудиме малку по нешто за секого. Државниот законодавецот не гласал за овозможувајќи живеат маса игри како блек џек и игра на зарове на минатото и се очекува да дојде до повторно овој законодавната сесија. Додека чекам на легислатива за да помине, Западна Вирџинија казината се уште се прават одлична работа на нудат целосна палета на коцкање опции.

  FireCasinos.com