Вашингтон казино

April 09, 2010 :: Posted by - Online Casino 123 :: Category - Macedonian, Uncategorized


Вашингтон казино

од Адел Awwad

Состојбата на Вашингтон нуди голем број на казина и коцкање можности. Многу Вашингтон казина, управувана од страна на локалните Индијанци племиња се сузбивањето во близина на автопатите или Вашингтон градови. Дваесет и седум Вашингтон казина функционираат на Индијанци земјиште. Сите’s казина Вашингтон понуди слот машини , рулет, блек џек, игра на зарове и видео покер. Другата маса игри, вклучувајќи baccarat, покер во разни форми, Off-песна обложување, Keno, и бинго се достапни во некои казина. На коцкарница возраст варира од казиното, со некои дозволувајќи им на коцкање на осумнаесет, а други не, додека дваесет и една година возраст. Голем број на други казина работат во Вашингтон, како и, вклучувајќи картичка соби, или т.н. мини-казина. Постојат неколку коњ патеки во Вашингтон, и обложување е достапна на сите од нив.

Дваесет и четири од Вашингтон на дваесет и седум племенски казина исто така нудиме и електронска форма на задрасквам лотарија билети. Овие гејмерски машини имаат пет долари лимит и да работат со картички купени во казино, како што се противат на готовина. Минималните исплата на овие машини е законски 75%, поставени од страна на државата. Вашингтон казина не се законски должни да дадете Исплатата на слот машини.

Вашингтон казина се движат од мали freestanding операции до големи летувалишта со хотели, ресторани, бањи, и забава. Некои од Вашингтон казина со летувалишта ќе го направи парична казна дома база за подолг посета, овозможувајќи ви да се доживее природната убавина на Вашингтон и прават ден патувања во големите урбани области за посета. Лас Вегас стил покажува и забава се достапни на некои Вашингтон казина.

коцкање законите на Вашингтон дозволи за фер износ од губење време во однос на законската коцкање во казино во Вашингтон, како и овозможувајќи за добротворни игри. Онлајн игри, сепак, е нелегална во Вашингтон и е класа C престап. Онлајн коњ обложување е дозволено во одредени околности. Бесплатно или по игра пари онлајн игри останува легални. Вашингтон казина не проговори на нови закони, иако тие јасно стои да имаат корист од нив.

Вашингтон казина може да биде забавно пренасочување или ден патувањето за Вашингтон жители, е одличен начин да има вечер на градот, или интересен крај на одмор Вашингтон. Зошто, една од неколкуте Вашингтон казино летувалишта дури и би можело да биде прекрасно во себе. коцкање законите на Вашингтон дозволи за забава, правни, коцкање во текот на државата во која било од многу фини Вашингтон казина, толку сте сигурни дека за да најдете еден ќе уживате, дали преферираш на никел слотови или високо ризична покер.

  FireCasinos.com